تاریخچه و معرفی شرکت
محصولات
جدیدترین خبرها
بازدید کارشناسان از کارخانه صنایع ت...
هفته اول آبانماه ،کارشناسان از قسمتهای مختلف کارخانه شرکت صنایع توری کاشان بازدید داشتند.در این بازدید مهندس فرزانه ؛رئیس هیئت مدیره ؛ کارشناسان را همراهی نمود.
ادامه ...
قيمت آلومينيوم در بازار روز دوشنب...
قيمت شمش آلومینیوم ۹۹.۷ به بالا (المهدي و هرمزال): ۱۱۹۷۰ تومان (تهران) به‌ازاي هر کيلوگرم قيمت شمش آلومینیوم ۹۹.۷ به بالا ( ايرالكو):    ۱۱۹۷۰  تومان (تهران) به‌ازاي هر كيلوگرم بيلت ايرالكو:   ۱۲۸۰۰ تومان به‌ازاي هر كيلوگرم
ادامه ...
احتمال كم رشد قیمت در روزهای آت...
قیمت میانگین هفتگی آلومینیوم در هفته گذشته مبلغ ۲ هزار و ۱۷۸ دلار به‌ازای هر تن بود که نسبت به رقم مشابه از هفته پیش از آن، ۲.۳ درصد افت داشت. بیشترین افت قیمت طی این هفته، در روز پایانی روی داد که در آن بالغ بر ۳۹ هزار تن بر موجودی انبارها افزوده شد. به‌علاوه افزایش ارزش دلار نیز به افت بیشتر قیمت آلومینیوم دامن زد. به نقل از اخبار فلزات، پس از افت ناگهانی در پایان سال ۲۰۱۷، قیمت آلومینیوم از اوایل ۲۰۱۸ با کمی رشد همراه شده بود اما در ۲ هفته گذشته روندی اصلاحی را طی کرد و به سطوح قیمتی پایین‌تری سقوط کرد. حتی در این دوره که به‌غیر از روز ۹ فوریه موجودی آلومینیوم روندی نزولی را طی می‌کرد نیز نتوانست از این افت قیمت ممانعت کند. در نمودار، روند تغییرات قیمت آلومینیوم طی یک ماه گذشته به‌همراه نوسانات موجودی انبارهای این فلز در بورس فلزات لندن نشان داده شده است. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌شود، هفته پایانی ماه ژانویه، آخرین روزهای مصادف با رشد قیمت برای آلومینیوم بود و پس از آن با ورود به ماه دوم سال جدید میلادی، قیمت آلومینیوم، روندی اصلاحی را در پیش گرفت تا جایی که حتی به زیر سطح ۲ هزار و ۱۵۰ دلار بر تن کاهش یافت. طی این دوره، به‌غیر از روز ۹ فوریه که میزان موجودی انبارها با شوک نزدیک به ۳۹ هزار تنی مواجه بود، در مجموع حدود ۳۳.۷ هزار تن از موجودی‌ها کاسته شد. از اصلی‌ترین عواملی که سبب افت قیمت آلومینیوم طی این دوره شد می‌توان به آغاز رشد تدریجی ارزش دلار و همچنین ایجاد یک نگرانی و واهمه همه‌گیر پس از سقوط بسیاری از سهام اشاره کرد. این امر که نه‌تنها فلز آلومینیوم بلکه سایر فلزات پایه و صنعتی را تحت‌الشعاع قرار داد، در روز ۶ فوریه، بسیاری از سهام‌ شرکت‌های مهم معدنی در بازارهای سهامی ایالات متحده سقوط کرد و بسیاری از سرمایه‌گذاران اقدام به فروش یکجای سهام خود، حتی با ارزشی کمتر از مقدار واقعی کردند. در پی این اتفاق، قیمت بسیاری از فلزات پایه نیز در بورس فلزات لندن کاهش یافت. هر چند که در روزهای پس از آن، ایجاد ثبات پس از این واهمه، تا حدی توانست افت قیمت‌ فلزات پایه را جبران کند، اما آلومینیوم همچنان به روند اصلاحی و نزولی خود ادامه داد. میانگین هفتگی قیمت آلومینیوم در هفته گذشته ۲ هزار و ۱۷۸ دلار به‌ازای هر تن بود که نسبت به رقم مشابه هفته پیش از آن، افت ۲.۳ درصدی داشت. بیشترین افت قیمت طی این هفته، در روز پایانی روی داد که در آن بالغ بر ۳۹ هزار تن بر موجودی انبارها افزوده شد، همچنین در این روز نیز شاخص ارزش دلار به روند صعودی خود طی هفته‌های اخیر ادامه داد و حدود ۰.۱۱ درصد بر ارزش آن اضافه شد و به مقدار ۹۰.۲۲ واحد رسید. هر چند که احساس می‌شود قیمت آلومینیوم به سطوح حمایتی خود نزدیک شده باشد، اما با شوک افزایش موجودی انبارها در روز ۹ فوریه، انتظار نمی‌رود قیمت آلومینیوم در روزهای آتی از نزدیک شدن به سطح حمایتی بهره‌ای ببرد و به روند صعودی خود بازگردد.
ادامه ...
افزايش قيمت آلياژهای آلومينيوم در...
در اوايل ماه فوريه سال جاري به‌واسطه نگراني از محدود شدن عرضه مواد اوليه و متعاقبا افزايش هزينه‌هاي تأمين اين مواد، قيمت شمش‌هاي آلياژي صادراتي چين با افزايش همراه شد. در اين ميان، شمش‌هاي آلياژي آلومينيوم مخصوص کاربردهاي ريخته‌گري تحت فشار (دايکست) به سطوح قيمتي جديدي طي ماه‌هاي اخير دست پيدا کردند. به نقل از اخبار فلزات، در آخرين روزهاي ماه ژانويه، قيمت هر تن شمش آلياژي دايکست آلومينيوم با حداکثر مقدار ۱۲ درصد سيليسيم (ADC ۱۲) در بنادر اصلي وارداتي ژاپن، بين ۲،۰۴۰ تا ۲،۰۶۰ دلار بود که نسبت به يک هفته پيش از آن رشد ۲ درصدي، (۴۰دلاري) به‌ازاي هر تن داشت. با توجه به ارزيابي‌هاي انجام شده توسط مؤسسه متال بولتن، اين قيمت، بيشترين سطح قيمتي از ژوئن ۲۰۱۶ بود. نگراني‌ها در مورد محدود شدن عرضه مواد اوليه براي توليد شمش‌هاي آلياژي آلومينيوم، مهم‌ترين عامل رشد قيمتي شمش‌هاي آلياژي مذکور بوده‌اند. بنا به گزارش‌هاي اخير گمرک چين، تعدادي از محموله‌هاي باري قراضه‌هاي زورباي آلومينيومي (Zorba) در بازار وارداتي چين توسط برخي از بازرسان عودت داده شدند؛ هر چند که همچنان اطلاع دقيقي از مقدار هر يک از اين محموله‌ها در دست نيست. زوربا که خود مخلوطي از انواع قراضه‌هاي فلزي و غير آهني خرد شده از خودروهاي فرسوده يا باطله‌هاي تجهيزات الکتريکي و الکترونيکي است، حدود ۷۰ درصد قراضه‌هاي غير آهني وارداتي چين را تشکيل مي‌دهد. براي توليد زوربا، پس از خردايش قراضه‌هاي محصولات استفاده شده فلزي، تحت جداسازهاي جريان‌گردابي (Eddy Current) که ميدان مغناطيسي بسيار قوي ايجاد مي‌کند، قطعات فلزات آهني جدا شده و عمده قطعات باقي مانده را قراضه‌هاي غير آهني تشکيل مي‌دهند. بنا به گزارش‌هاي انجمن صنايع بازيافت قراضه‌هاي ايالات متحده، قراضه‌هاي زوربا، عمدتا از فلز آلومينيوم تشکيل شده‌اند و در مقادير کمتري نيز شامل فلزاتي همچون، مس، سرب، برنج، منيزيم، نيکل، قلع و مقداري روي نيز مي‌شوند، همچنين وجود مقداري فولاد زنگ‌نزن نيز در اين قبيل از قراضه‌ها محتمل است. چين که از ابتداي سال ۲۰۱۷، قوانين زيست‌محيطي سخت‌گيرانه‌اي وضع و اجرا کرد تا از آلايندگي واحدهاي صنعتي خود بکاهد، طي بيانيه‌اي در اواسط اين سال نيز اعلام کرد که از سال ۲۰۱۸، از واردات قراضه‌هاي ناپاک (قراضه‌هايي که حاوي درصد بالايي از ناخالصي، خصوصا ناخالصي‌هاي پلاستيکي هستند) ممانعت خواهد کرد. از همين رو، اقدام اخير بازرسان گمرک چين در عودت دادن برخي از محموله‌هاي قراضه‌هاي زوربا را از همين قبيل اقدامات (براي جلوگيري  از واردات قراضه‌هاي ناپاک) به‌حساب آورده و باعث نگراني بازار از محدود شدن عرضه چنين موادي در چين شده است. در نمودار، حجم واردات چين از قراضه‌هاي آلومينيومي در ۱۰ ماه ابتدايي سال ۲۰۱۷ نشان داده شده است و همان‌طور که مشاهده مي‌شود، متوسط حجم واردات قراضه‌هاي آلومينيومي چين طي ۱۰ ماه ابتدايي سال ۲۰۱۷ بيش از ۱۷۷ هزار تن در هر ماه بود. گفتني است که ايالات متحده، با در دست داشتن حدود ۳۰ درصد بازار وارداتي اين محصولات در چين، بزرگ‌ترين تأمين‌کننده قراضه‌هاي آلومينيومي به بازار چين بود. مقدار متوسط صادرات اين محصولات از آمريکا به چين طي همين دوره، حدود ۴۹ هزار تن در هر ماه بوده است. حجم کل واردات چين در سال ۲۰۱۶ از اين محصولات بيش از ۱.۹ ميليون تن بود که انتظار مي‌رود در کل سال ۲۰۱۷، اين رقم افزايش يافته باشد.
ادامه ...
آرشیو اخبار
تماس با ما
دفتر : تهران - خیابان انقلاب - خیابان ایرانشهر جنوبی - پلاک 5 - طبقه 5 -کدپستی : 1581633335
021-88825898
021-88843373
+